Szervezetünk csontjai szoros összefüggésben vannak egymással, ezért ha valamelyik fájni kezd, az kihat a többire is. Ugye észrevettétek, hogy ha fájni kezd a sarkunk, akkor a fájdalom hamarosan átterjed az egész lábunkra?

Sok oka lehet a lábfájásnak, a szakirodalom több, mint 25 okot sorol fel. Ezek között találjuk az tyúkszemet, benőtt körmöt, az ízületi gyulladást vagy a gombás fertőzést. A hagyományos orvoslás szerint, a lábak egészsége befolyásolja a szervezet egészségi állapotát. Ha a lábak állandó hidegnek vannak kitéve, ez nagyon káros lehet a szervezet számára.

Térdfájdalmak estén, sokat segíthet a masszírozás. Reggel, ébredést követően masszírozzuk 5 percen keresztül a fájó térdeket. Ezzel segítjük a vérkeringést és a térd hamarabb hozzájut a szükséges tápanyagokhoz.

Tornásztassuk a lábujjainkat! Egyenesen állva, lábujjainkat emeljük függőlegesen legalább 20-szor lábujjanként. Nehezítésként próbáljuk meg a függőleges lábujjakat egyenként visszaengedni.

Egy másik gyakorlat, ha egyenes állásban a testsúlyunkat egyik lábunkról a másikra helyezzük, legalább 10-szer egymásután, de növelhetjük akár 50-ig is.

A bokák fájdalma esetén, vegyünk egy teniszlabdát, és görgessük a lábujjainktól a sarkainkig és vissza, legalább 15-ször. Egy másik gyakorlat, ha lábujjhegyre, majd sarokra állunk váltakozva.

Néhány javaslat a lábfájdalom enyhítésére:

  • Járjunk minél többet mezítláb, mert ezáltal erősödik a lábunk és ruganyosabbá válik. Tegyük ezt sima és érdes felületen egyaránt.
  • Vegyünk időnként sós lábfürdőt.
  • Fogyasszunk magnéziumban gazdag táplálékot, és részesítsük előnyben a kényelmes, természetes anyagból készült lábbeliket.

Különös gondot fordítsunk lábaink egészségére cukorbetegség esetén.